Dış Ticaret Danışmanlığı

DIŞ TİCARET DANIŞMANLIĞI

Dış ticaret danışmanlığı, ithalat ve ihracatın tamamını gerçekleştiren firmalar için oldukça geniş kapsamlı ve karmaşık bir süreçtir. Dış Ticaret, Türk Dil Kurumu’nun sözlüğünde basitçe “bir devletin yabancı devletlerle yaptığı alışveriş, ithalat ve ihracatın tamamı” olarak tanımlanır. 

Dış Ticarette Başarı

Hizmete veya ürüne mümkün olan en az maliyet ile sahip olmaya bağlıdır ve bir çok ülke çevre, insan, hayvan ve bitki sağlığının korunması amacıyla tarife ve tarife dışı önlemlerle ürünlerin iç pazara girişini bir takım kontrollere bağlamaktadırlar.

Öte yandan, gümrük vergisi, ürünün toplam maliyeti içinde ciddi bir paya sahip olduğundan, malın ithalinin en doğru vergi oranlarıyla gerçekleştirilmesi büyük öneme sahiptir. Dolayısı ile eşyanın en doğru GTIP numarası altında ve gümrükte herhangi bir engelle karşılaşmadan planlanan zamanda piyasaya sürülebilmesi, ilgili ülke anlaşmaları ile mevcut gümrük yasa ve yönetmeliklerin doğru analizi ile mümkündür.

Dış Ticaret Danışmanlığı

Hizmetimiz, Eşyanın Türk Gümrük Tarife Cetvelindeki yerinin tespiti; eşya ile ilgili dış ticaret gerekliliklerinin belirlenmesi; ödenmesi gereken mali yükümlülüklerin hesabı; dış ticaret uygulamalarıyla ilgili her türlü danışmanlık hizmetinin verilmesini kapsamaktadır. 

 

İletişime geçmek içn lütfen buraya tıklayınız.

error: İçerik koruma altındadır!